Люрекс
Пряжа люрекс виготовляється з мідного волокна. Виглядає він як тоненька стрічка стружки. Так, як це волокно досить крихке, його комбінують з віскозою або поліестером. У такому разі нитка більш міцна.
Люрекс на віскозній основі можна використовувати як самостійну нитку. З такої нитки виходять яскраві вбрання (сукні, туніки, джемпера). Люрекс на основі поліаміду або з меншою кількістю віскози використовують як додаткову нитку. Її можна додавати до літніх складів (льон, бавовна, бамбук, коноплі) і до зимових сумішей або чисто вовняної пряжі. Якщо поєднувати однаковий тон, то люрекс надає полотну легке мерехтіння. Але можна й поєднувати контрастом. Тоді ця нитка підкреслить ту область виробу, де ви хочете надати акценту.
Чи подразнює металізована нитка шкіру? Чи підійде для чутливих? Однозначну відповідь дати не можна, оскільки кожен із нас чутливий по особливому. Якщо додавати до пухнастої пряжі як ангора, мохер або альпака, то на тілі відчуватиметься менше, оскільки пух пом'якшує жорсткість люрексу. Також менш відчутний при додаванні в товсту нитку або велику кількість ниток. Багато що звичайно залежить і від виробника. Наприклад, французький люрекс дуже м'який і підходить для чутливої шкіри.
Люрекс також виробляють і товстим шнурочком. Таким шнурком обробляють вироби, їх вшивають як лампаси або акуратно викладають на полотні візерунками і пришивають. Відомий бренд Gucci часто використовує у своїх колекціях обробку шнурком.